Hakkımızda

Neteks Teknoloji Ürünleri A.Ş.

Ağ ve iletişim teknolojileri alanında faaliyet gösteren Neteks, 1996 yılında kurulmuş olup, 2001 yılında Index Grup bünyesine katılmıştır.

Neteks dünyada iletişim teknolojileri konusunda lider üreticilerilerin Türkiye Dağıtıcılığı rolünü üstlenmektedir. Yarattığı katma değerli hizmetlerini ve geniş ürün yelpazesini, yaygın işortakları kanalı üzerinden, ülke çapında dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Neteks'in dağıtımını üstlendiği ürünler arasında, Cisco Systems, Avaya, HP Networking, Juniper, Checkpoint, SkyBox Security, Avocent, Corning, HCS HES Cabling Systems, Panduit, Aruba, A10 Networks, Jabra, Bluecat Networks gibi büyük kuruluşlar yer almaktadır.

Kurulduğu günden beri sadece iletişim teknolojileri üzerine odaklanmış ve uzmanlığını bu konuda geliştirmiş olan Neteks, işortakları için yarattığı katma değerle sektörde kendini farklılaştırmıştır.

Neteks sermaye yapısı Temmuz 2007 itibariyle değişmiş, %50 hisseleri, dünyanın en büyük networking grubu olan ve Datatec International'a bağlı Westcon Group tarafından satın alınmıştır.

Westcon Group tarafından dünyanın gelişmiş ülkelerinde edinilen tecrübe ve ‘’know how’’ Neteks işortaklarına yansıtılmaktadır.

Index Grup tarafından verilen lojistik destek ile, İstanbul, Ankara ve İzmir'de faaliyetlerini gösteren Neteks'te 28 kişilik uzman kadro çalışmaktadır.

.........................................
.........................................
WESTCON, WESTCON GROUP and COMSTOR are registered trademarks and trademarks of Westcon Group, Inc. Copyright (c) 2012 Westcon Group, Inc. All Rights Reserved.