Geleceğin Dijital Teknolojileri

Teknoloji sektörünün katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren en güçlü kurumlarından biri olan Netex AŞ, 1996 yılında kurulmuştur. 2001 yılında Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu Index Grup’a katılan Netex AŞ, 2007 yılında bir dünya devi olan Westcon Group ile %50-50 ortaklık kurmuş ve bu sayede, global bilgi ve birikim de kazanarak gücüne güç katmıştır.

Index AŞ, 13 yıllık verimli iş birliğinin ardından 2020 yılı şubat ayında, geleceğe yönelik stratejik hedefleri doğrultusunda Westcon Group’un %50 hissesini de alarak, Netex AŞ’yi %100 Index Grup bünyesine almıştır. 2 Kasım 2020 tarihi itibarıyla Index Grup’un katma değerli dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Netex AŞ ve Artım AŞ, “Netex” adıyla tek bir çatı altında birleşmiştir.

Netex AŞ bu birleşme sayesinde; ağ ve alt yapı çözümleri, veri merkezi çözümleri, güvenlik çözümleri, bulut çözümleri, OT/VT çözümleri, IT otomasyon çözümleri, büyük veri ve analitik çözümleri, IoT alanlarında iş ortaklarına güncel IT teknolojilerinin en güçlü markalarını tek bir kaynaktan sunuyor. Netex AŞ’nin güçlü ve katma değerli ürün portföyünde; Cisco Systems, IBM, Hewlett Packard Enterprise, Aruba Networking, Lenovo ISG, Honeywell, Juniper, Zebra, Panasonic ve Legrand gibi dünya teknoloji devleri bulunuyor.

2000+ İş Ortağı
80+ Çalışan
3.500 'den Fazla
Ürün
28 Yıllık
Tecrübe