Teknoloji Çözümleri

Bilişim sektöründeki kurumların ihtiyaç duyabileceği tüm teknoloji çözümleri için dünyanın lider markalarının ürünlerinden oluşan geniş bir ürün portföyüne sahibiz.
Ağ ve Altyapı Çözümleri

Netex AŞ olarak bilişim sektöründe kurumsal IT çözümleri alanında dünyanın lider markalarının ürünlerinden oluşan geniş bir ürün portföyüne sahibiz.

Alanında uzman teknik kadromuz ve deneyimli satış ekiplerimiz aracılığıyla iş ortaklarımıza ağ ve altyapı çözümleri alanında hizmet sunuyoruz. Uzmanlarımız, Ağ ve Altyapı Çözümleri ile ilgili olarak tedarikçilerimize uç nokta uygulamaları ile bulut ve altyapı sağlayıcılarının fırsatlarını araştırıp iş ortaklarımıza yeni fırsatlar yakalamaları ve işlerini geliştirmeleri konusunda destek sağlıyor.

Veri Merkezi Çözümleri

Dijital teknolojilerin sürekli gelişen ve yenilenen yapısıyla birlikte günümüz iş dünyasında, sistemler üzerinde üretilen kritik öneme sahip verilerin, siber saldırılara ve donanım arızalarına karşı yedeklenmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Veri Merkezi Çözümleri alanında sahip olduğumuz güçlü markaların ürünleri ile birlikte iş ortaklarımıza katma değer sağlıyoruz. Bu kapsamda yetkin teknik kadromuz ve donanımlı satış ekiplerimiz ile birlikte iş ortaklarımız için ürünlerin demosunu yaparak eğitimler düzenliyoruz.

Güvenlik Çözümleri

Güvenlik Çözümleri, her biri farklı tehditlere karşı koruma sağlayan birçok farklı tedarikçi çözümleriyle, çok parçalı ve uçtan uca kontrollerin sağlandığı bir sürece evrildi. Karmaşık hale gelen süreçler, artan veri miktarı, uç cihaz çeşitliliğinin ve güvenlik sorunlarının artması; sistem, cihaz ve uygulama güvenliğini çok daha önemli bir hale getirdi.

Kontroller en dış katmanda şirket kaynaklarına kontrollü erişimlerin sağlanması ile başlamalı ve bu bağlamda kaynakların efektif olarak kullanılmasına katkı sağlamalıdır. Güvenlik Çözümleri, şirketin kıymetli datasının çalınmasının veya yetkisiz kullanıcıların bu datayı kullanmasının önüne geçebilmelidir.

Netex AŞ olarak, yetkin insan kaynağımız ve güncel teknoloji altyapımızla güvenlik çözümleri sunuyor, güvenlik kavramını bir süreç olarak ele alıyor, iç ve dış ağ bağlantılarınızda güvenli bir altyapıya sahip olabilmeniz için uzman kadromuz ile uçtan uca danışmanlık hizmeti ve çözüm önerileri sunuyoruz.

Bulut Çözümleri

İşletmelerin dijital dönüşüm ihtiyaçları, onları daha esnek ve daha çevik olmaya itiyor. Bu kapsamda Netex AŞ olarak iş ortaklarımızla birlikte BT hizmet modellerini hızla geliştiriyor ve geleneksel teknoloji tüketimini değiştiriyoruz.

Bulut Çözümleri, bilgi işlem hizmetlerinin (sunucu, depolama, veri tabanı, ağ, yazılım, analiz ve makine zekası dahil) internet (bulut) altyapısı üzerinden sağlanarak daha hızlı inovasyon, esnek kaynaklar ve ekonomik ölçeklendirme sunulması anlamına gelir. Bulut Çözümleri alanında, kullanılan hizmet kadar ödeme yapılması sayesinde işletim maliyetleri düşer, altyapı sistemlerinin daha verimli bir şekilde çalıştırılması ve değişen iş gereksinimlerine uygun şekilde ölçeklendirme yapılması sağlanır.

OT / VT Çözümleri

OT/VT ( Otomatik Tanıma / Veri Toplama, Orijinal ismi AIDC – Automatic Identification and Data Capture) sektörü, barkodun icadı ile birlikte ortaya çıkmıştır. OT/VT sistemlerinin amacı, verimliliği arttırmak, girilen verilerde hata oranını azaltmak, personeli el ile yapılan sayma işlemlerden kurtarmak, böylelikle zamandan tasarruf ederek daha kayda değer işler yapılmasına olanak sağlamaktır. Otomatik Tanıma/Veri Toplama sistemlerinde birçok teknoloji mevcuttur. Bunlar; barkodlar – karekodlar, sesli tanımlama, akıllı kartlar, radyo frekans (RFID), biyometri gibi teknojiler ile nesnelerin otomatik tanımlanmasını sağlar.

IT Otomasyon Çözümleri

IT Otomasyon Çözümleri, kurumların BT operasyonlarını hızlı, verimli ve hatasız yönetebilmelerini sağlamak üzere; görev, süreç ve servis seviyesinde etkin otomasyon ve orkestrasyon çözümleri sağlamaktadır.

IT Otomasyon Çözümleri, kendini tekrarlayan işlemlerin gerçekleştirilmesini, BT çalışanları üzerinden araçlar üzerine aktararak görev ve süreçlerin otomasyonunu sağlar. Böylece BT çalışanlarının daha katma değerli işler üzerinde çalışması ile verimlilik artışı sağlanır, efor ve maliyetler düşer, manuel işlemlerden kaynaklanabilecek hataların önüne geçilerek riskler minimuma indirilir.

Büyük Veri ve Analitik Çözümleri

Bilgi Teknolojileri (BT) yöneticileri, hem bütçe kısıtlamaları nedeniyle maliyetleri düşürmek, hem de rekabetçi olmak anlamında veri analitiğinden eyleme dönüştürülebilir çıktılar elde etmek için gereken süreyi azaltma anlamında sorunlarla karşı karşıya kalabiliyor.

Bununla birlikte özellikle finans, üretim, perakende sektörleri ile bazı devlet kurumları ya da çok sayıda kullanıcısı olan diğer büyük kurumlar, büyük veri yığınlarıyla baş etme konusunda desteğe ihtiyaç duyabiliyor. Bu kapsamda; Netex AŞ olarak Büyük Veri ve Analitik Çözümleri alanında, donanım ve yazılım tarafındaki geniş ürün gamımızla birlikte çözümler sunuyoruz.

IOT

IOT, kurumların müşterilerine yeni tüketim modellerine geçmeleri veya birbirine bağlı işlemler oluşturmaları konusunda yardımcı olan sistemdir. Bu uygulamalar kapsamında; fabrika, hastane, havalimanı, üniversite, belediye ve sanayi bölgesi gibi alanlarda IOT kapsama alanı oluşturularak uzak mesafelerden veri toplayabilme imkanı sağlanabiliyor.

IOT çözümleri, işlem yerleşik sensörleri olan cihazlarla başlar. Bu cihazlar, bağlı tüm cihazlardan veri depolayan IOT platformlarına bağlanır. Önemli veriler daha sonra insanların ihtiyaçlarını karşılayan görevleri yerine getirmek için kullanılır.

Verilerin IOT platformlarında depolanması, tüm verilerin yararlı olduğu anlamına gelmez. Cihazlar, yalnızca bir eylemi yürütmekle ilgili belirli verileri dikkatlice seçer. Bu bilgi parçaları, kalıpları, önerileri ve sorunları ortaya çıkmadan önce tespit edebilir. Bu şekilde IOT uygulaması, belirli ihtiyaçları karşılamak için görevleri otomatikleştiren akıllı sistemlerle çalışır.