Yönetim Kurulu
Başkanı’nın Mesajı

Index Grup’un Değerli Yatırımcıları, Pay Sahipleri, Değerli İş Ortaklarımız ve Sevgili Çalışma Arkadaşlarımız,

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına heyecan, gurur ve yüksek bir motivasyonla adım attığımız 2024 yılında, Index Grup olarak çok güçlü hayaller ve hedeflerle yola çıkıyoruz.

Türkiye’nin lider bilişim teknolojileri dağıtım grubu olarak bugün itibariyle 3’ü halka açık olmak üzere 5 şirket ve 500’ü aşkın çalışma arkadaşımızla faaliyet gösteriyoruz. Güçlü yönetim kadromuz, sağlam finansal yapımız, dünyanın en iyi teknoloji markalarından oluşan ürün portföyümüz, güçlü lojistik yeteneğimiz, 8000’den fazla iş ortağı ekosistemimiz ile Türkiye’nin her yerine en güçlü ve en yaygın şekilde ulaşma gücümüzle teknoloji sektöründe tam 35 yıldır “tek noktadan tedarik” için en doğru adres olmaya devam ediyoruz. 2000 yılından bugüne açık ara sürdürdüğümüz sektör liderliğimizle 2023 yılını da çok başarılı bir şekilde geride bırakırken 2024 yılına Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına yakışan büyük hedeflerle adım atıyoruz.

Teknolojideki olağanüstü gelişmelerle dünyanın hemen her ülkesinde ve hayatın her alanında dijitalleşmenin etkilerini her geçen gün daha fazla hissediyoruz. Teknoloji dün olduğu gibi bugün de tüm insanlığın yaşamının ayrılmaz bir parçası ve dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki önemi artıyor. Dolayısıyla 2024 yılında da teknolojideki müthiş gelişmelere hazır olmamızda fayda var.

2024 yılı itibariyle iş modellerini ve inovasyon süreçlerini geliştirmede yapay zekâ modelleri ve uygulamalarının, gelişen bilgi işlem gücünün ve daha akıllı cihazların etkisinin giderek artacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. 2023’te ChatGPT teknolojisinde gördüğümüz şaşırtıcı gelişmenin çok daha fazlasını 2024’te görmeye başlayacağız. 2024 yılı itibariyle kuantum yapay zekâyı da daha fazla konuşacağız. Kuantum yapay zekâ henüz her sektörü hemen etkileyecek bir trend değil ama yakın gelecekte giderek daha fazla alanda uygulamalarını göreceğiz. 2024’ün önemli teknolojik gelişmelerinden bir diğerinin ise gelişmiş kablosuz bağlantı olacağını söyleyebiliriz. 5G ve IoT'nin birleşimi, dijital deneyimlerimizi adeta yeniden tanımlama potansiyeline sahip. Yakın gelecekte 5G ve 6G gibi teknolojilerin pek çok sektörde üretkenliği arttırması ve kullanıcı deneyimlerini iyileştirmesi gibi gelişmelere tanık olacağız. Bulut ve uç bilişim, arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik de yeni gelişmelerle adından sıkça bahsedeceğimiz alanlar olmaya devam edecek.

Tüm bu gelişmelerle beraber 2024 ve sonrasındaki yıllarda dünyanın geleceği için sürdürülebilir teknolojileri daha fazla gündeme getirmemiz çok önemli. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak için sürdürülebilir teknoloji, yapay zekâ ve üretken yapay zekânın gücünden daha fazla yararlanabileceğimize inanıyorum. Özellikle üretken yapay zekânın, verimli yenilenebilir enerji teknikleri ve elektrikli araçlar için akıllı sürdürülebilir çözümler üretmesi mümkün.

Bütün bu yeni teknolojilerin dünyayı daha akıllı, daha verimli ve daha bağlantılı hale getirme potansiyeli gerçekten çok heyecan verici. Index Grup olarak biz de bu olağanüstü heyecanlı dönemde geleceğin dünyasını 35 yıldır olduğu gibi bugün de bir adım önden takip ediyor ve mümkün olduğunca bugünün nabzını tutarak yeni teknolojileri radarımıza alıyoruz. 2024 yılına heyecanla merhaba derken dünyanın en yeni teknolojilerini en hızlı şekilde Türkiye ile buluşturma motivasyonumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Kurulduğumuz günden bu yana daima daha önce yapılmamış olanı yapmayı, sektörümüzde ilklerin adresi olmayı, insanımıza, toplumumuza ve geleceğe değer katmayı çok önemsiyoruz. Index Grup olarak yatırımlarımıza ara vermeden bu yıl da güçlü, karlı, verimli ve istikrarlı büyümemize devam edeceğiz. Bizlere inanan, güvenen, katkıda bulunan siz değerli yatırımcılarımıza, iş ortaklarımıza, yöneticilerimize, çalışma arkadaşlarımıza ve bizlere destek veren tüm paydaşlarımıza canıgönülden teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman söylediğimiz üzere; biz sizlerle birlikte başarmayı seviyoruz!

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hep birlikte ülkemiz için teknolojiyle değer yaratmaya devam edeceğimize yürekten inanıyor, Türkiye için güçlü ve aydınlık bir gelecek hayaliyle hepinize mutlu bir yıl diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Erol BİLECİK